منوی دسته بندی

یارانِ باوفا

تو نمی‌توانی کسی را که دوست داری هدایت کنی؛ ولی خداوند هر کس را بخواهد هدایت می‌کند؛ و او به هدایت‌یافتگان آگاهتر است! -قصص آیه ۵۶

وقتی گفت با این آیه حالش خوب شد؛ لحظه‌ای تردید نکردم که نباید از دستش بدم. متاسفانه اونروز به قرآن دسترسی نداشتم. روز بعد وقتی قرآن رو باز کردم سریع سوره قصص رو آوردم و بی معطلی آیه۵۶ رو خوندم.

چقدر آیه صریح حرف زده و چقدر جا خوردم از خوندنش.

حدود یکماه پیش بود که در گروه مادرانه‌ای، مادری نوشت:

« اگه بچه‌هام راه خلاف برن، باکم نیست؛ من تلاش خودم رو در حدتوانم انجام دادم.»

با خودم گفتم:« چطور ممکنه یه مادر از ناخلف شدن بچه‌ش ککش نگزه؟ مگه داریم؟ مگه میشه؟ هرچقدر هم که تلاش کرده باشه باز یه مادر کم و کاستی رو از خودش خواهد دید. طرف مادر نیست بابا، والا »

از اونروز مدام حرف این خانم رو در ذهنم حلاجی میکردم تا همین چندروز پیش؛ که لیلا، این آیه رو بعنوان جواب تمام کنکاشهای ذهنیم برام فرستاد.

اونروز با خودم گفتم اون مادر، مادر نیست؛ اما حالا میگم اون مادر، خیلی بنده بود که چنین حرفی رو زد.

وقتی خدا، خطاب به پیامبرش گفته هدایت کار تو نیست؛ خب منه مادر غیرمعصومی که از عالم وحی بهره‌ای نبردم چه کاره‌ام؟ خودمو بکشم در راه هدایت فرزندم؟

یکی میشه کنعان حضرت نوح و یکی اسماعیل حضرت ابراهیم. اینا که دست من ‌و تو نیست.

و اوست که برهرچیزی داناست. آیه ۲۹بقره

ما خیلی چیزها رو میدونیم و نمیفهمیم.

گاهی فکر میکنیم که فهمیدیم، اما زهی خیال باطل؛ ما همچنان از فهمش عاجزیم و دانسته‌هامون پشیزی نمی‌ارزه.

چی میشه که خدا به حضرت ابراهیم میگه پسرتو قربونی کن و درست سربزنگاه حضرت ابراهیم رو از اینکار منع میکنه؟

💥دینگ دینگ

اگر روزی خدا خودش شخصا، روبروی من بایسته و بگه :« سپیده به انتخاب خودت یکی از پسرهات رو برام سر بِبُر» آیا من میتونم؟خیر؛ پشت میکنم به خدا و تمام میشم از این کفر.

چی میشه که خدا حادثه کربلا رو رقم میزنه؟ مگه غیر اینه که همه‌چیز در اختیار اوست، یعنی میگی در توانش نبود همه‌چیز رو به نفع آدمای خوب تموم کنه؟

نه، قضیه خیلی پیچیده‌تر از فهم من و منِ نوعیه.

امام حسین(ع) عزیزم، ممنونم از اینکه جوری شهید شدی که دلمون برات بلرزه و بچسبیم به خدا. 💔 قربونت برم برای اینهمه مهربونی و از خودگذشتی‌ت برای ما انسانهای … .

چی میشه که هنوز امام حی و حاضر رو پنهان از نظرها نگه داشته؟

گاهی میگم مگه بدتر از این هم ممکنه اتفاقی بیفته؟ امام زمان ‌جان نیستی که نمیای. این یکی دیگه آخر بدی بود. چرا نیومدی پس هنوز؟

اما وقتیکه روز بعد و روزهای بعدتر اتفاق‌های خیلی بدتر و عجیبتری به گوشم میرسه، به خودم میگم پس هنوز مونده؛ هنوز بدی به غایت خودش نرسیده که تو ظهور کنی!

بعد فکرم پرواز میکنه میره به سالهای خیلی دور، اونروز که تو میای. راستش برام عجیبه که چجوری در نهایتِ بدی، تو پیروان خودت رو خواهی داشت؟ اما با این اوصافی که از خدا دیدم، معلومه که چیزی ازش بعید نیست.

۳۱۳ نفر بسختی تو بدیها قرار هست برای تو یارِ بااخلاص بشن. برات دولتی رو بسازند که خوبی اونجا حرفِ اول و آخر رو خواهد زد. کاش بودم و روی اون زمینِ قشنگ، زندگی رو تجربه میکردم. اما حالا هم گِله‌ای نیست؛ درسته نمی‌بینمت اما حست که می‌کنم. تو قلبمی و قلب‌هامون.

متاسفانه تو حالا حالاها نخواهی آمد؛ اما امیدوارم از من و پسرها برای تو یارانِ وفاداری روی این کره‌خاکی به جا بمونه.💚

sepideh alipour وب‌سایت

‫2 نظر

 • چرا مهدی جان حالا حالاها نخواهد آمد
  ما باید دعا کنیم
  امر فرج در یک شب میتونه اصلاح بشه
  امید پایه اساسی دین هست

 • مرسی که از این آیه نوشتی. فقط تو میتونستی به این خوبی بنویسی. این آیه رو باید بادخط خوش بنویسم و بزارم تو خونه. هر وقت که خداگونه خواستم تو خونه همه رو هدایت کنم این ایه رو ببینم و بشینم سرجام.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *